هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > ساختمان > معماری و دکوراسیون 1396/02/20

خانه نخست «رضا میرپنچ» با کاربری «موزه صنعتی» ماندگار می‌ماند

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از تفاهم با هلال احمر بر ماندن موزه صنعتی خبر داد.


خانه نخست «رضا میرپنچ» با کاربری «موزه صنعتی» ماندگار می‌ماند

  مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از تفاهم با هلال احمر بر ماندن موزه صنعتی خبر داد. رجبعلی خسروآبادی - مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران اظهار داشت: تفاهم مرمت موزه استاد صنعتی را با حفظ کاربری موزه ای با جمعیت هلال احمر و سازمان زیباسازی توافق کرده است و هرگونه کارکرد دیگری رامغایر با مفاد این تفاهم نامه می‌داند.
خسروآبادی با اعلام اینکه هرگونه اظهار نظر در خصوص تصمیم مدیران هلال احمر برای آینده موزه استاد صنعتی باید بر اساس کارکرد موزه ای باشد، افزود: در 24 اردیبهشت ماه با حضور طرف‌های تفاهم نامه جلسه ای در خصوص تعیین و تکلیف بازگشایی موزه استاد صنعتی برگزار خواهد شد.
خسروآبادی گفت: نظر میراث فرهنگی قطعاً بر کاربری موزه ای برای مکان مذکور است و در تحقق این امر قدمی کوتاه نخواهیم آمد چون عقیده داریم موزه یک بنای عمومی و متعلق به همه جامعه است و با تصمیم شخصی نمی‌توان کاربری اداری برای آن تعریف کرد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد:کلان شهری مثل تهران به اندازه کافی ساختمان‌های اداری دارد آنچه امروز نیاز پایتخت است ایجاد و توسعه فضاهای فرهنگی است که امیدواریم در جلسه پیش رو بیانیه بازگشایی موزه استاد صنعتی را با یک اجماع نظر اعلام کنیم تا اتفاق خوشایندی برای حفظ مواریث فرهنگی کشور رقم بخورد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه