هفته نامه پیام ساختمان / ساخت و ساز / زلزله

نصب هشدار سریع زلزله در تهران

شهر تهران پس از سال‌ها بالاخره به بسته كامل تكنولوژي «هشدار سريع زلزله» مجهز شد.

از زلزله رودبـار‌تا تــهران

چند سال قبل و در ایامی که بهار بساط مهربانی اش را جمع می کرد‌، زلزله خط آخر زندگی بسیاری از مردم رودبار و منجیل را در شبی تاریک نوشت‌.

چـــرا خـــرابي‌هــا آباد نمي‌شود‌؟!

ويران کردن برخلاف آباد کردن زمان زيادي نمي‌خواهد؛ کافي است موضوعي مانند جنگ يا زلزله رخ دهد تا از بسياري ساختمان‌ها جز تلي از خاک نماند‌. اين خسارت‌ها در کشور‌هايي که ساخت وساز‌هاي چندان مستحکمي ندارند‌، به مراتب بيشتر خواهد بود

تفاهم نامه زلزله ای ایران و امریکا  امضا شد

مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی ایران با مرکز تحقیقات مهندسی پاسیفیک دانشگاه برکلی آمریکا تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

50 درصد مدارس نیازمند مقاوم سازی
استاندار تهران:

ایراد چنین مانور‌هایی این است که سالی یک‌بار برگزار می‌شود. علاوه بر این با توجه به موضوع زلزله و ارتباطی که با جان مردم دارد بهتر بود روسای سازمان‌های حاضر در همایش حضور داشتند

برخلاف دنیا عمل می کنیم

نشست علمی «پیش‌بینی زلزله و هشدار پیش‌هنگام» با حضور جمعی از دانشجویان و متخصصان در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار شد. در این نشست که 14 نفر از صاحب‌نظران به ایراد سخنرانی پرداختند، موضوعات مختلفی در رابطه با پیش‌بینی زلزله مطرح شد.

آگاهی  بیشتر از شریان‌های حیاتی کشور

یکی از موارد بسیار مهمی که مسئولان باید مورد توجه قرار دهند، عملکرد شریان‌های حیاتی در هنگام زلزله می‌باشد. شریان‌هایی که بتوانند به حل بحران کمک کنند یا حداقل آن را تشدید نکنند.

زلزله مانند مرگ است

مؤسس شبکه شتاب‌نگاری کشور گفت: شبکه شتاب‌نگاری ما نسبت به استاندارد‌های جهانی سطح بالایی دارد به‌گونه‌ای که می‌توان گفت پس از آمریکا و ژاپن رده سوم را در اختیار داریم،البته باید دستگاه‌های قدیمی مرمت یا جایگزین شوند.

یاد بگیریم با زلزله زندگی کنیم

موضوع و خطر همیشگی زلزله در کنار کیفیت نامطلوب ساخت‌وسازها...

زلزله بر مبناي روش هاي علمي پيش بيني مي شود

يکي از موضوعات مهم در ارتباط با وقوع زمین‌لرزه امکان پیش‌بینی آن است که گرچه ممکن است بعضي کارشناسان و مديراني که مسئوليت سازمان‌ها و مراکز مرتبط با پیش‌بینی زلزله را به عهده دارند، اساساً با پیش‌بینی زلزله مخالف باشند و آن را غيرممکن بدانند، اما واقعيت اين است که اين کار اساس علمي دارد و پیش‌بینی، کاری علمي و دانشمندانه است.

 1 2