هفته نامه پیام ساختمان / ساخت و ساز / بافت فرسوده

دعوت انبوه سازان به مشارکت در نوسازی بافت فرسوده
طی نامه‌ای از طرف انجمن انبوه سازان استان تهران صورت گرفت؛

انجمن انبوه سازان استان تهران طی نامه‌ای انبوه سازان را به مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده استان دعوت کرد

سکونت یک میلیون نفر در روستاهای استان تهران

در استان تهران 228 هزار واحد مسکونی روستایی داریم که قریب به یک میلیون نفر را در خود جای داده است. متاسفانه حدود 37 درصد این واحد‌ها ناپایدار هستند و ضروری است تا مقاوم سازی و نوسازی شوند

مسکن قسطی تمام مشکلات را حل نمی‌کند
آخوندی:

قطعاً با اجرای طرح فروش اقساطی مسکن می‌توان بخشی از واحد‌های تولیدشده را به بازار عرضه کرد و به سهم خود رونق را در بازار ایجاد کرد اما نباید این تصور ایجاد شود که طرح مذکور تمام مشکلات رکود را حل می‌کند.

اسکان 15 میلیون نفر در بافت فرسوده

روز اسکان بشر روزی است برای یادآوری کسانی که از سرپناه مناسب برخوردار نیستند: کشور ما دقیقاً در حوزه‌ این توجه است. ما 6 تا 7 میلیون مسکن در حاشیه شهرها داریم و غیرازآن به خاطر بافت فرسوده اقشار ضعیف در معرض مشکلاتی قرارگرفته‌اند.

اقدامات دولت در بافت‌ فرسوده کمتر از حد انتظار است
عضوی شورای اسلامی شهر تهران :

عضوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه بسته تشویقی شهرداری تهران در نوسازی بافت‌های فرسوده قابل قبول است، گفت: شهرداری تهران بدون توجه به سودآوری در زمینه احیای بافت‌های فرسوده ورود پیدا کرده است اما دولت هنوز ورود جدی به نوسازی بافت‌های فرسوده ندارد.

دستگاه‌ها در بافت‌ فرسوده کارنامه  قبولی ندارند
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید با توجه به اهمیت نوسازی بافت‌های فرسوده شاهد ورود جدی‌تر دستگاه‌های مسوول در این زمینه باشیم، گفت: وزارت راه‌ و شهرسازی چندان در این زمینه فعال نبوده اند.

 ورود جدی شهرداری  در بافت‌های فرسوده

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که شهرداری تهران نسبت به دست اندرکاران دولتی در موضوع نوسازی بافت‌های فرسوده ورود جدی‌تری داشته است، گفت: احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده با مشارکت همه جانبه و هم‌افزایی همه نهادها و دستگاه‌های متولی امکان پذیر است.

جزئيات سهميه بانك‌هاي عامل وام نوسازي بافت فرسوده

معاون وزير راه و شهرسازي از افزوده شدن بانك مسكن به جمع بانك‌هاي عامل اعطاي تسهيلات بازسازي بافت فرسوده با 5 هزار سهميه خبر داد.

جزییات بسته‌های تشویقی نوسازی سال 94

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران با تشریح بسته تشویقی نوسازی سال جاری از ارائه 4 طبقه تراکم تشویقی مجاز برای نوسازی تجمیعی بیش از 10 طبقه خبر داد و گفت: سهم پرداخت‌نشده دولت در نوسازی بافت فرسوده 440میلیارد تومان است.

برنامه‌های ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی بررسی شد

مدیر کل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در گزارشی به بررسی برنامه‌های ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی در سال ۹۴ پرداخت.

 1 2 3