هفته نامه پیام ساختمان / معماری و دکوراسیون / اخبار

بهره گیری از مباحث مهم محیط زیستی و انرژی در معماری
بازدید معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی از غرفه پیام ساختمان

هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی معماری و دکوراسیون داخلی (MIDEX) از امروز هم زمان با دو رویداد تخصصی در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

پاویون ملی ایران در دوسالانه معماری ونیز 2016
غرفه ایران در دوسالانه معماری

پانزدهمین دوره دوسالانه معماری 2016 در مرکز منطقه ونتوی ایتالیا، ونیز، از ۲۸ مه تا ۲۷ نوامبر ۲۰۱۶ (8 خرداد ماه تا 7 آذر ماه) برگزار خواهد شد

افتتاح اولین دوسالانه معماری تهران
مراسم افتتاحیه دوسالانه معماری

اولین دوسالانه معماری تهران به دبیری دکتر حامد مظاهریان در خانه گفتمان شهری و معماری (خانه وارطان) افتتاح شد.

هـــرخـانــه یک نمـــا، هـر نما یک نمـاد
جشـــــنواره پلاك طلایی

سازمان زیباسازی شهر تهران بـا مشارکت ستاد هماهنگی‌ شورایاری‌های شورای اسلامی شهر تهران انتخاب برترین نمای منـازل هـر ‌یک از منـاطـق 22گانـه شهـر تهران را در قالب جشنواره ای با عنوان ˝ پلاک طلایی˝ برگزار می‌کند.

قدرت هنری، خلاقیت و ابتکار
برگزاری مراسم دهمین دوره مسابقه طراحی مفهومی جایزه معماری میرمیران

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، آخرین سخنران در مراسم بزرگداشت روز معمار و دهمین دوره جایزه معماری «میرمیران» دکتر داراب دیبا، معمار و عضو شورای سیاستگذاری جایزه میرمیران بود.

نیازی به بلندتر ساختن نداریم
برگزاری مراسم دهمین دوره مسابقه طراحی مفهومی جایزه معماری میرمیران

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان پروفسور محمود گلابچی، چهره ماندگار جمهوری اسلامی ایران در معماری مهندسی راه و ساختمان و دارای کرسی یونسکو در معماری اسلامی در مراسم بزرگداشت روز معمار و دهمین دوره جایزه معماری «میرمیران» به ایراد سخن پرداخت.

پیام وزیر راه و شهرسازی به دهمین دوره جایزه معماری «میرمیران»
برگزاری مراسم دهمین دوره مسابقه طراحی مفهومی جایزه معماری میرمیران

در مراسم بزرگداشت روز معمار و دهمین دوره جایزه معماری «میرمیران» پیام دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی خانم مهندس فرزانه صادق خوانده شد؛

سلامت برگزاری مسابقات معماری یک اصل است
برگزاری مراسم دهمین دوره مسابقه طراحی مفهومی جایزه معماری میرمیران

دکتر پیروز حناچی، معاون شهرسازي و معماري وزارت راه و شهرسازي، در حاشیه برگزاری مراسم دهمین دوره مسابقه طراحی مفهومی جایزه معماری میرمیران، در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: به مهندس میرمیران ارادت داشته و دارم و باید از کاری که توسط بخش خصوصی شده حمایت شود، امیدوارم برگزاری این مسابقات درارتقای کیفیت معماری ایران تاثیر بگذارد.

مسجد جامع اردبیل، طرح منتخب دوسالانه معماری ونیز

طرح «موزه و بدنه شهری مسجد جامع عتیق اردبیل» برای حضور در دوسالانه (بینال) هنر و معماری 2015 ونیز در محل پاویون جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد

در ضیافت اکسپو، بوی نان ایرانی نمی آید

در این ضیافت بوی نان ایرانی نمی‌آید.گویا ایران هویت و پیشینه تاریخی ندارد.همچنین نشانه و نماد با لباس متحدالشکل و سفال ندارد و نیز یادمان رفته که سفره ایرانی را روی فرش ایرانی می‌اندازند.

 1 2 3 4