هفته نامه پیام ساختمان / معماری و دکوراسیون / معرفی پروژه - مدرن

خانه شگفت انگیز کفشی

خانه کفش در سال 1948 میلادی ساخته و در سال 1949 کامل شد.این خانه که به شکل کفش است در شهر «هالم» ایالت پنسیلوانیای آمریکا در امتداد بزرگراه لینکلن قرار دارد.ساختار این خانه شگفت‌انگیز مفتول آهنی است که با گچ و سیمان اندوده شده است.

پلی برای ماندن

ايده اصلي معماري پل طبيعت‌، متعلق به مهندس بهزادي؛ مديرعامل شرکت ما بود‌. در واقع با توجه به وضعيت ساختمان‌سازي کشورکه به روز نيست‌، اين ايده وجود داشت که تکنيک‌هاي جديد ساختمان‌سازي به ايران وارد شود‌.

درخشش معماری چین در اکسپوی میلان

پاویلیون ملی چین برجسته‌ترین طرح ساختمانی در اکسپو 2015 میلان شد.

اولین زندان مدرن ایران

هم قصر است ، هم زندان و هم باغ! وسعت زيادي دارد و همه اطرافش سبز است! با وجود آنکه زندان بوده اما وارد محوطه که مي‌شوي بسيار دلگشاست.از دل باغ و درختان که بگذري وارد ساختمان اصلي مي‌شوي. سنگ بناي اين ساختمان را فتحعلي شاه قاجار 250 سال پيش خارج از شهر تهران نهاده بود که اسم آن را قصر قاجار يا تخت قجري ناميد.

طراحی نو با معماری اقلیمی دراستادیوم های برزیل

فیفا در سال 2003 اعلام کرد، کشوری از آمریکای جنوبی، میزبانی رقابت‌های جام‌جهانی 2014 را بر عهده خواهد گرفت که درپی آن کمیته اجرایی فیفا در سی‌ام اکتبر 2007 برزیل را به میزبانی بیستمین دوره رقابت‌های جام‌جهانی برگزید، از جمله اقداماتی که برزیل برای کسب میزبانی جام جهانی تدارک دید، ساخت دوازده ورزشگاه در دوازده شهر بود که این موفقیت را به دست آورد

 1