هفته نامه پیام ساختمان / معماری و دکوراسیون / گردشگری

دگردیسی در معماری روستایی
بافت روستایی در برابر معماری بیگانه غربی، ساختار خود را از دست می‌دهد

در گذشته، روستاها، معماری سنتی داشت و شهرها در ساخت بناهای مدرن خود، برای در امان ماندن از سرما و گرما، پیرو فناوری بود.

روستایی زنده ودوست داشتنی

هر گوشه روستا حال و هوایی خاص دارد .کوچه باغ ها ،کف آنها که به تازگی توسط بنیاد مسکن سنگفرش شده، ارتفاع بیشتر نسبت به روستاهای مجاور و چشم انداز کامل بر دشت بیارجمند، قلعه بالا را به روستایی خاص تبدیل کرده است.

معماري به‌مثابه جاذبه گردشگري

كاربرد خصيصه موزه معماري براي شهر را پیش‌تر در مورد شهرهاي اروپايي قديمي داراي مركز شهري مربوط به دوران رنسانس و يا پيش از آن در قرون‌وسطی به كار مي‌‌بردند، شهرهايی مانند بارسلونا، وين، بوداپست، پراگ و لايپزيک ، اما موزه‌ بودن تهران از قياسي ديگر است.

چشم کره ای به گردشگر ایرانی

يركل منطقه خاورميانه سازمان گردشگري كره جنوبي و هيئت همراه چندي پيش براي توسعه همکاري ها در زمينه گردشگري به ايران سفري انجام داد که اهميت فراواني داشت.وي علاوه بر تهران،از شيراز و اصفهان بازديد کرد تا فرصت خوبي براي توسعه همکاري‌ها در زمينه تبادل گردشگر به وجود بيايد.

رونمایی اتوبوس‌های گردشگری  تهران

مدیر توسعه گردشگری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در نشست خبری که در برج میلاد تهران برگزار شد، اعلام کرد: نخستین اتوبوس‌های گردشگری شهری در تهران کار خود را آغاز خواهند کرد.

میانکاله فدای اقتصاد می شود

يک کارشناس محيط‌زيست اعتقاد دارد که مقوله محيط‌زيست اصولاً در نزد مسئولان از اهميت و توجه کافي برخوردار نيست و در اولويت کاري شان قرار ندارد

زنده رود زمانی زنده بود

. مردم سایر کشورهای جهان هم اصفهان را به غیر از بناهای تاریخی حیرت انگیزش با همین پل خواجو و دو شیر کنار آن به یاد می آورند.اما حالا چند وقتی است که صدای پای آب در "زنده رود" به گوش نمی‌رسد. چند وقتی است که هر گردشگری که به اصفهان می رود، غمناک و سرخورده بر می‌گردد

گردشگری، نیازمند حمایت‌های دولت

به‌رغم اینکه ما از ظرفیت‌های بسیاری درزمینهٔ گردشگری برخورداریم، اما هنوز آن طور که باید؛ تبلیغات و توجه کافی برای شناساندن میراث فرهنگی و تاریخی کشور صورت نگرفته است.

پیشنهاد ورود "گردشگر اسلامی"
یک نماینده مجلس مطرح کرد:

: گردشگری در کشور ایران می تواند یک محوربا اهمیت دراقتصاد و توسعه باشد، اما در حال حاضر اینگونه نیست و ما به دنبال این هستیم تا گردشگری را به عنوان یکی از محورهای مهم اقتصادی در نظر بگیریم.

تأثیر فرهنگی گردشگران آسیب‌شناسی شود
نماینده مردم تهران در گفتگو با پیام ساختمان:

در فصل خوب سال مانند بهار و تابستان، توریست‌های کشورهای اطراف ایران علاقه بیشتری برای استفاده از مناطق دریا و ساحل رادارند، ولی متأسفانه کشور امکانات رفاهی و تفریحی لازم را ندارد در صورتی که فراهم شدن این امکانات، ما را به درآمد مناسب از صنعت توریسم می‌رساند، و البته از آن مهمتر صدور فرهنگ غنی ایران است و همچنین می‌توانند از نزدیک با پیشرفت‌های داخل کشور آشنا شوند.

 1 2