هفته نامه پیام ساختمان / تاسیسات و انرژی / اخبار

برپایی نخستین فن‌بازار تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی در پایتخت انرژی ایران

نخستین فن‌بازار تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی، ۲ تا ۴ اسفندماه امسال با همکاری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی و پارک علم‌وفناوری بوشهر در پایتخت انرژی ایران (پارس جنوبی) برگزار می‌شود.

قدردانی وزیر نفت از مجلس برای حذف ماده مربوط به خوراک پتروشیمی

وزیر نفت در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از همکاری مجلس در حذف ماده ٥٣ گفت: این اقدام زمینه تقویت و ایجاد چشم انداز روشن و با ثبات برای سرمایه گذاری و توسعه صنعت پتروشیمی را فراهم می کند.

خروج ۲۰۰ شهر از لیست شهرهای درگیر تنش آبی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با تمهیدات اتخاذ شده در دولت برای سال آینده اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های آبرسانی روستایی اختصاص داده شده است.

 نرخ مصرف انرژی در ایران ۱۴ برابر ژاپن

نرخ مصرف انرژی در ایران ۱۴ برابر ژاپن و ۴.۴ برابر مصرف جهانی است که طبق اعلام مسوولان برقی این نرخ به اقتصاد کشور فشار می آورد و باعث به خطر افتادن امنیت انرژی و سلامت محیط زیست می‌شود.

حجم بارش‌های کشور به ۵۳ میلی‌متر رسید

ارتفاع ریزش‌های جوی از ابتدای مهرماه جاری تا دیروز (جمعه) ۱۷ دی‌ماه، به ۵۳ میلی‌متر رسید.

ضمیمه تاسیسات دویست و هشتاد و هفتمین شماره هفته نامه پیام ساختمان منتشر شد

ضمیمه تاسیسات دویست و هشتاد و هفتمین شماره هفته نامه پیام ساختمان منتشر شد

پیشنهادی به دولت برای رفع مشکل کمبود ظرفیت انتقال گاز

برخی کارشناسان بر این باورند که از ظرفیت کامل بسیاری از خطوط انتقال گاز، به دلیل خوردگی، معیوب بودن و نشتی داشتن خط، بهره‌برداری نمی‌شود و این یک علت کمبود ظرفیت انتقال گاز است.

نیاز مسکن مهر به بودجه ۷هزار میلیارد تومانی
یک نماینده مجلس خبر داد

یک نماینده مجلس گفت: درباره تأسیسات زیربنایی و زیرساخت، هیچ تصویر روشنی در برنامه وجود ندارد که منابع آن چگونه تأمین خواهد شد مگر اینکه در بودجه سنواتی حدود ۷ هزار میلیارد تومان نیاز مسکن مهر برای دستگاه های اجرایی پیش بینی شود.

بزرگراه آزادگان درصدر فرونشست‎ها
عمق ۳۶سانتی‌متری فرونشست

مدیربخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی بااشاره به وقوع فرونشست درنقاط مختلف تهران،گفت:بزرگراه آزادگان باعمق فرونشست۳۶سانتی متری درصدر لیست مناطق نشست کرده،قرار دارد.

افزایش۱۷.۵درصدی مصرف گاز در استان سمنان

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان بابیان اینکه مصرف گاز طی سه‌ماهه سوم سال جاری در استان ۱۷.۵درصد رشد داشت، گفت: بیشترین مصرف در بخش خانگی بوده است.

 1 2 3 4 5