هفته نامه پیام ساختمان / ساخت و ساز / زیربنا و عمران

آمادگی کمیته امداد برای خرید واحدهای مسکن‌ مهر

مدیرکل دفتر تأمین مسکن کمیته امداد در سفر به استان قزوین گفت: کمیته امداد در نظر دارد در یک برنامه سه‌ساله، مشکل مسکن نیازمندان تحت حمایت را برطرف کند، ازاین‌رو همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در تأمین مسکن مددجویی الزامی است که در صورت تحقق این موضوع تا سه سال آینده جشن خانه‌دار شدن مددجویان برگزار خواهد شد.

ترفند جدید برای ساخت و ساز در باغ‌ها

نایب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهرتهران جزئیات ترفند جدید سودجویان ساخت و ساز و قطع کنندگان درختان را تشریح کرد.

آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری تهران

صبح امروز ساختمان‌ پلاسکو از ساختمان‌های بلند مرتبه تجاری در چهار راه جمهوری تقاطع خیابان فردوسی تهران دچار حریق گسترده شد.

نشست بررسی استیضاح وزیر راه «10 بهمن‌« برگزار می‌شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس از برگزاری نشست بررسی استیضاح وزیر راه در روز شنبه دهم بهمن‌ماه در کمیسیون متبوعش خبر داد.

دویست و هشتاد و هشتمین شماره نشریه پیام ساختمان منتشر شد

متوسط اجاره‌بها در تهران متری ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان

متوسط فروش یک متر مربع زمین 3.3 درصد، زمین ساختمان مسکونی کلنگی 6 درصد و متوسط اجازه بها 9.9 درصد افزایش یافته است.

معمای دریافت حق بیمه مسکن مهر و وعده برای اتمام طرح‌ها

رئیس جمهور هفته گذشته وعده تکمیل مسکن مهر را داد اما با گذشت بیش از ۳ سال هنوز مشکل بیمه تأمین اجتماعی این طرح حل نشده است و این تنها یکی از مشکلاتی است که اتمام این طرح را به تأخیر خواهد انداخت.

شاخص مسکن در کشور رشد 8 درصدی را به خود اختصاص می‌دهد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه شاخص‌های مسکن رشد را به همراه دارد، در 9 ماه نخست سال جاری در این بخش 8 درصد افزایش صورت گرفته است.

افت معاملات مسکن به صعود دلار ربطی ندارد

رییس انجمن انبوه‌سازان تهران با بیان این‌که افت معاملات مسکن ناشی از رکود اقتصاد کلان است، گفت: نوسانات نرخ ارز در شرایطی که بازار مسکن در خواب به سر می‌برد تاثیر چندانی در تشدید رکود یا رونق این بخش ایجاد نمی‌کند.

وجود ۱۲ تا ۱۳ میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور رشد غیرمنطقی پدیده‌ حاشیه‌نشینی را در کنار فقر و بیکاری از مهم‌ترین تهدیدات حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی کشور دانست.

 1 2 3 4 5  ...