هفته نامه پیام ساختمان / تاسیسات و انرژی / انرژی های نو

صیانت از منابع انرژی
استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر، راهی برای بهینه سازی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی است.

با افتتاح پروژه سه گانه شرکت توزیع برق تهران، تحول بزرگی در زمان پیک برق ایجاد شد.

سرمایه‌گذاران آلمانی در کرمان نیروگاه خورشیدی احداث می‌کنند

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: سرمایه گذاران آلمانی در کرمان نیروگاه خورشیدی احداث می کنند و به همین منظور دو سایت برای ساخت نیروگاه از سوی آن ها انتخاب شده است.

پنج تغییر انقلابی در انرژی‌های تجدیدپذیر ‌

تعداد شرکت‌ها، شهرها و کشورهایی که هدف خود را بر مبنای دستیابی به تولید 50 درصد و یا 75 درصد انرژی تجدیدپذیر قرار داده‌اند رو به افزایش است. به لطف توسعه تعدادی از فن‌ آوری های بر اساس گزارش‌هایی مانند گزارش کلین ادج (Clean edge) حتی امیدهایی مبنی بر تولید 100 درصد انرژی از منابع تجدیدپذیر وجود دارد.

چرا از تسهیلات انرژی نو استقبال نشد؟

حدود یک سال پیش موضوع تسهیلات نصب تجهیزات انرژی نو توسط هوشنگ فلاحتیان، معاونت برق وزارت نیرو مطرح‌ شد و تبلیغات گسترده‌ای برای نصب پنل‌‌های خورشیدی خانگی به راه افتاد ...

  نخستين توربين‌هاي بادي ساخت داخل
با حضور معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي انجام شد؛

نخستين توربين هاي بادي 2.5 مگاواتي ساخت داخل شرکت مپنا با حضور معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي برای نصب و راه‌اندازي در مزرعه بادي کهک قزوين تحويل شد.

 موانع سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر

آلودگی بیش‌ازپیش محیط طبیعی، زمین‌های خشک، مهاجرت دسته‌جمعی مردم از مناطق کم‌آب و...از سناریوهای پیش روی کشور ماست که بی‌اعتنایی به طبیعت و مصرف روزافزون انرژی ما را به این سرنوشت رهنمون خواهد کرد. سناریوی پیش‌روی دیگر شهرهایی با حداقل استفاده از ماشین‌های شخصی، سیستم حمل‌ونقل عمومی کارآمد و رونق منابع انرژی تجدید پذیر است.

اعلام نرخ رسمی خرید تضمینی برق تجدیدپذیر هفته آینده
صادق زاده، رئیس سازمان انرژی های نو ایران :

قیمت خرید هر کیلووات ساعت برق از بخش خصوصی دراین حوزه امسال حدود 500 تومان خواهد بود که رقم خوبی برای خرید تضمینی است و هفته اینده نهایی و اعلام خواهد شد و دولت تا 20 سال این روند را تضمین کرده است

این ساختــمان زنـــده اســت

مـرکز بوليت واقع در شهر سياتل آمريکا اولين ساختمان اداري در جهان است که گواهي‌نامه «ساختمان زنده» را به دست آورده‌است‌. اين گواهي‌نامه که در اول آوريل امسال به بوليت اعطا شد نشان دهنده توجه به حفظ محيط زيست در ساخت وساز است‌.

انرژی‌های نو ؛ از حرف تا عمل

مدير دفتر باد و امواج سازمان انرژي‌هاي نو ايران (سانا) توسعه انرژي‌هاي تجديدپذير با رويکرد نيروگاه‌هاي بادي را سياست وزارت نيرو در سال 94 اعلام کرد.

استفاده از انرژی خورشیدی در هوشمندترین شهر جهان

«شمس دبي» نام پروژه‌اي نوآورانه‌است که سازمان آب و برق دبي به عنوان محصول ابتکاري هوشمند خود راه اندازي کرده‌است‌. در اين پروژه همزمان با ارتباط ساختمان‌ها به شبکه سازمان آب و برق و دريافت انرژي‌، توليد انرژي آنها از خورشيد هم سازماندهي مي‌گردد

 1 2