هفته نامه پیام ساختمان / تاسیسات و انرژی / سوخت های فسیلی

گازرسانی با CNG در ۳ استان در دستور کار

در حال حاضر گاز یک‌هزار خانوار در استان خوزستان با CNG تأمین می‌شود و گازرسانی به دو نقطه از استان مازندران با سوخت CNG در دستور کار مجموعه وزارت نفت قرار گرفته است، همچنین بخش‌هایی از استان اصفهان نیز کاندیدای گازرسانی با سوخت CNG هستند.

مناقصه میدان آزادگان سه ماه آینده برگزار می‌شود

معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت گفت: مناقصه میدان آزادگان تا سه ماه آینده برگزار می‌شود و شرکت‌ها طی این مدت فرصت دارند که مدل‌های مالی و فنی خود را ارائه دهند.

تلاش کشورها برای ارتباط بیشتر با ایران
رییس جمهور در پایان اجلاس « جی یی سی اف» مطرح کرد:

رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت دادن کشورهای عضو به اجلاس سران کشورهای صادر کننده گاز گفت: این نخستین اجلاس بعد از تصویب برجام است، از این رو این موضوع نشان می دهد که همه کشورها به دنبال ارتباط بیشتر با ایران هستند.

برگزاری سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در تهران

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) امروز با میزبانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و حضور رئیسان جمهوری روسیه، عراق، بولیوی، ونزوئلا، گینه استوایی، نیجریه، ترکمنستان و نخست وزیر الجزایر در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

رئیس جمهوری ترکمنستان وارد تهران شد
برای حضور در اجلاس سران جی یی سی اف

رئیس جمهوری ترکمنستان برای شرکت درسومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز(جی یی سی اف) دقایقی پیش وارد تهران شد.

 چرایی استیضاح وزیر نفت!

بیژن نامدار زنگنه که با عنوان شیخ‌الوزرا نیزشناخته می‌شود؛ کسی است که دیپلماسی انرژی او موجب شد بسیاری از شرکت‌های خارجی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی پس از ده سال پایشان بار دیگر به ساختمان خیابان طالقانی باز شود. رویکردی که در راستای حل بحران هسته‌ای هیئت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را به وزارت نفت کشاند. بااین‌همه یکی از وزرایی که به همراه وزیر امور خارجه و بهداشت از زبان رئیس‌جمهور لقب شایسته‌ترین‌ها را دریافت کرد،در آستانه استیضاح است

گم شدن دومین دکل نفتی هم تایید شد

در حالی که پیش از این مساله دکل‌های گمشده از سوی وزیر نفت با انتقادهایی روبرو شده بود،‌ وی از جزئیات تازه‌تری در این پرونده خبر داده است.

 قیمت نهایی خوراک پتروشیمی
به زودی اعلام می شود؛

وزیر نفت گفت: بحث‌هایی درباره نرخ خوراک پتروشیمی در حال انجام است که پس از نهایی شدن نتایج آن به‌زودی اعلام می شود.

درآمد نفتی ایران در سال 2014 اعلام شد

آمارهای اوپک نشان می‌دهد 54 درصد صادرات ایران در سال 2014 صادرات نفتی بوده است.

 صنعتگــران بر لــبه پرتــگاه

در سال‌های اخیر فعالان صنعت نفت با مشکلات بسیاری مواجه بوده‌اند. اما آنچه اکنون ذهن سازندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت را به خود مشغول نموده، این ست که آیا با شرایط فعلی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند؟

 1 2 3