هفته نامه پیام ساختمان / تاسیسات و انرژی / برق

قادریم یکساله تلفات برق را به 5درصد برسانیم
معاون برق و انرژی وزیر نیرو:

فلاحتیان در خصوص کاهش تلفات برق در شبکه‌های توزیع گفت از برنامه این وزارت نیرو برای کاهش تلفات تا 5 یا 6 درصد خبر داد.  

طرح تجميع قبوض آب و برق اجرايي مي‌شود
معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو:

معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو گفت: به منظور صرفه‌جويي در زمان و صدور قبوض چاپي جداگانه، طرح تجميع قبوض آب و برق اجرايي مي‌شود.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق افتتاح شد
با حضور وزیر نیرو؛

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق امروز (یکشنبه 17 آبان) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. حمید‌ چیت‌چیان وزیر نیرو، هوشنگ فلاحتیان معاونت برق وزارت نیرو، آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر، محمد هاشمی مدیرعامل توزیع برق تهران در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

لاله زار در هجوم کالاهای تقلبی
گزارش از بازار سیم و کابل تهران؛

گفته می‌شود که حجم بالایی از سیم‌ها و کابل‌های بازار ایران از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و یکی از دلایل عمده آتش‌سوزی‌های شهری نیز اتصالی این سیم‌هاست. نمونه اخیر آن نیز آتش‌سوزی سالن همایش‌های وزارت کشور است که دلیل آن اتصالی برق عنوان شد. به گفته یکی از کارشناسان انجمن سیم و کابل ایران تنها 20 تا 30 درصد کابل‌های موجود در بازار استاندارد هستند و به همین دلیل بر اساس آمارهای رسمی سازمان آتش‌نشانی نزدیک به 50 درصد آتش‌سوزی‌های تهران بر اساس اتصالی کابل‌های ساختمان‌هاست.

  توافق جدید برقی ایران-آلمان

اولین تفاهم نامه رسمی توسعه صنعت برق ایران به منظور احداث یک نیروگاه خورشیدی بین ایران و یک شرکت آلمانی امضا شد.

اصلاح ساختار صنعت برق کشور
معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو:

معاونت برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزير نيرو گفت: روند رو به رشد تقاضاي همکاري شرکت‌هاي خارجي برای همکاری با شرکت‌های ایرانی ادامه دارد که اين فرصت مناسبي براي افزايش بهره‌وري در توليد و راندمان است.

 44 میلیارد تومان عاید ی بهینه سازی صنعت برق
سیدمحمد هاشمی مدیرعامل شرکت توزیع تهران بزرگ:

عوامل فنی هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری زیادی را می‌طلبد. تنها در سال گذشته 37 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم که به خاطر بهینه‌سازی انرژی از مجرای آن 44 میلیارد تومان عاید صنعت برق کشور شد. فرسودگی شبکه یکی از عوامل فنی است. هم‌اکنون 55 درصد شبکه برق کشور فرسوده است که نوسازی آن 2 هزار میلیارد تومان هزینه دربر خواهد داشت. این کار را نمی‌توان در یک سال انجام داد و برای آن برنامه‌ریزی ده‌ساله داریم تا این تلفات را کاهش دهیم.

780 هزار انشعاب غيرمجاز آب و برق
قائم مقام وزير نيرو خبر داد:

وجود 780 هزار انشعاب غيرمجاز آب و برق باعث شده 3.5 درصد مصرف غيرمجاز در کشور داشته باشيم.

اجرای طرح "ساعت تهران "در ادارات پایتخت
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ خبر داد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از اجرای طرح نمادین "ساعت تهران" در روز دوشنبه 22 تیرماه و با هدف توسعه فرهنگ مدیریت مصرف برق در سطح ادارات پایتخت خبر داد.

ظرفیت تولید برق ایران افزایش یافت
در آستانه فصل تابستان؛

در آستانه فصل تابستان و ثبت رکوردهای جدید مصرف برق، با تولید بیش از ۶۲ میلیون مگاوات برق از نیروگاه های حرارتی، ظرفیت تولید برق کشور حدود ۱.۵ درصد افزایش یافت.

 1 2 3 4