هفته نامه پیام ساختمان / تشکل ها / نظام مهندسی

علت اصلی حادثه ساختمان پلاسکو
در گفتگوی پیام ساختمان با عضو سازمان نظام‌مهندسی استان تهران عنوان شد

عضو سازمان نظام‌مهندسی استان تهران در اشاره به حادثه روز پنج‌شنبه ساختمان پلاسکو گفت: اگرچه وقوع آتش‌سوزی و حریق در هر ساختمانی ممکن است، اما احتمال اصلی این است که اسکلت فلزی ساختمان، نتوانسته در طول زمان حریق مقاومت لازم را داشته باشد و حجم کالاهای موجود در ساختمان (پوشاک) نیز به افزایش درجه احتراق کمک کرده، درنتیجه عملیات خاموش کردن حریق موفقیت¬آمیز نبود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب شد
با حکم رییس جمهور

رییس جمهوری به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و در حکمی ، مهندس "فرج الله رجبی" را برای یک دوره سه ساله به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کرد.

 اطلاعیه دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای در خصوص یک متن

دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه ای معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص یک متن که اخیرا در فضای مجازی نشر یافته اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

توجه به نوآوری؛ هدف مهم همایش نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مطرح کرد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جلسه هماهنگی «نخستین همایش ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری» گفت: نخستین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد ضرورت توجه به تغییرات پارادایمی(Paradigm Change) است؛ به این معنا که باید قالب و قواره ذهنی که در اندیشه آدمی شکل گرفته تغییر کند و پارادایم جدید وارد اندیشه شود.

 جلسه مشترک گروه تخصصی مکانیک  سازمان نظام مهندسی با ترکان

جلسه مشترک گروه تخصصی مکانیک شورای مرکزی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با ترکان برگزار شد.

 اثرگذاری کنفرانس ملی HSE در کاهش حوادث کار

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به برگزاری مطلوب کنفرانس ملی HSE در طی روزهای پنجم و ششم دی ماه اظهار داشت: برگزاری کنفرانس ملی HSE گامی موثر در جهت کاهش حوادث کار بوده است

نشست تخصصی شهر هوشمند برگزار شد

نشست تخصصی شهر هوشمند با حضور روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل و نمایندگان شهرداری، شرکت توزیع نیروی برق اردبیل و شرکت پیشگامان رسانه پارس برگزار شد.

فعالیت کمتر از ظرفیت مهندسان زنجانی
دیدار نمایندگان استان در مجلس با اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان زنجان

نمایندگان منتخب استان زنجان در مجلس شورای اسلامی با حضور درسازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اعضای هیات مدیره ،بازرسان و مدیران سازمان نظام دیدار و گفتگو کردند.

بازدید مهندسان عضو سازمان از طولانی ترين خط قطار شهري مشهد

45 نفر از مهندسان عضو سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي روز پنج شنبه 16 ديماه جاري از عمليات اجرائي خط سه قطار شهري مشهد و كارخانه توليد قطعات بتني (سگمنت) بازديد كردند.

کتاب راهنمای رتبه‌بندی ساختمان‌های سبز منتشر شد
به همت عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران؛

کتاب «راهنمای رتبه‌بندی ساختمان‌های سبز» به همت روانشادنیا، عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران و میلاد فولادی ترجمه و توسط انتشارات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در دی ماه سال 1395 به چاپ رسیده و روانه بازار شده است.

 1 2 3 4 5  ...