هفته نامه پیام ساختمان / تشکل ها / نظام مهندسی

جزئیات برنامه های گرامیداشت روز مهندس اعلام شد

نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی استان تهران جزئیات هفته گرامیداشت روز مهندس از اول تا ششم اسفند ماه سال جاری را تشریح کرد.

واگذاری تصدی‌گری دولتی به نهادهای مردمی
در نشست خبری کنفرانس جامع مدیریت شهری عنوان شد؛

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: لایحه مدیریت شهری در دولت در حالت تدوین و نهایی شدن است و به زودی به مجلس ارائه می‌شود.

تدوین شیوه نامه نوین رعایت تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان‌ها
در نشست خبری کنفرانس ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری عنوان شد

عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران و دبير گروه تخصصی مکانیک با اشاره به اهمیت مهندسی مکانیک در دنیا به عنوان برترین رشته های مهندسی و مغفول ماندن این تخصص در ساخت و سازهای شهری کشور، گفت: درحال آماده سازی شیوه نامه های اجرایی برای ارگان ها و وزاتخانه های مربوطه در حیطه رعایت تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان‌ها با هزینه سازمان نظام مهندسی استان تهران هستیم.

صرف یک حکم از حقوق مهندسان نمی گذریم
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در پاسخ به پیام ساختمان؛

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به اخباری مبنی بر ابطال بخشی از آیین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان توسط دیوان عدالت اداری، گفت: طرح بازبینی قانون نظام مهندسی در دستور کار مجلس است و به نظر می رسد آنچه اتفاق افتاده ناشی از ابهام در عبارات و مفاهیم است.

آماری از ساختمان های پرخطر وجود ندارد
رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران:

در حالی مسئولان آمارهای متفاوتی از وجود ساختمان شبیه پلاسکو در تهران خبر می دهند که رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران اعلام کرد: با توجه به اینکه هیچ متولی تا به حال وجود نداشته و هیچکس در جهت عملیاتی شدن مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان اقدام نکرده بعید می‌دانم کسی بداند ما چند ساختمان پرخطر در تهران داریم.

علت اصلی حادثه ساختمان پلاسکو
در گفتگوی پیام ساختمان با عضو سازمان نظام‌مهندسی استان تهران عنوان شد

عضو سازمان نظام‌مهندسی استان تهران در اشاره به حادثه روز پنج‌شنبه ساختمان پلاسکو گفت: اگرچه وقوع آتش‌سوزی و حریق در هر ساختمانی ممکن است، اما احتمال اصلی این است که اسکلت فلزی ساختمان، نتوانسته در طول زمان حریق مقاومت لازم را داشته باشد و حجم کالاهای موجود در ساختمان (پوشاک) نیز به افزایش درجه احتراق کمک کرده، درنتیجه عملیات خاموش کردن حریق موفقیت¬آمیز نبود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب شد
با حکم رییس جمهور

رییس جمهوری به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و در حکمی ، مهندس "فرج الله رجبی" را برای یک دوره سه ساله به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان منصوب کرد.

 اطلاعیه دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای در خصوص یک متن

دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه ای معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص یک متن که اخیرا در فضای مجازی نشر یافته اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

توجه به نوآوری؛ هدف مهم همایش نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مطرح کرد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جلسه هماهنگی «نخستین همایش ملی نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری» گفت: نخستین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد ضرورت توجه به تغییرات پارادایمی(Paradigm Change) است؛ به این معنا که باید قالب و قواره ذهنی که در اندیشه آدمی شکل گرفته تغییر کند و پارادایم جدید وارد اندیشه شود.

 جلسه مشترک گروه تخصصی مکانیک  سازمان نظام مهندسی با ترکان

جلسه مشترک گروه تخصصی مکانیک شورای مرکزی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با ترکان برگزار شد.

 1 2 3 4 5  ...