هفته نامه پیام ساختمان / بازارساختمان / اجاره

درآمدزدایی مستاجران دکه‌های مطبوعاتی تهران از اجاره دکه
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر خبر داد:

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان اینکه اجاره دکه‌های مطبوعاتی شهر تهران به غیر توسط مستاجر خلاف قانون است،گفت: برخی از مستاجران با سوءاستفاده از این موقعیت و معرفی خود به عنوان موجر، اقدام به واگذاری می کنند.

خانه‌های غیرمجاز چینی‌ها در تهران

معاون گردشگری استان تهران از ارجاع پرونده خانه‌های غیرمجاز چینی‌ها به کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی برای تصمیم‌گیری نهایی و فوری خبر داد.

مستأجران مورد حمایت قرار می گیرند
باتشکیل انجمنی به همین منظور:

موضوع « انجمنی برای مستاجران» قرار است در هر شماره از یک بعد مورد ارزیابی قرار بگیرد. برای این شماره این موضوع از منظر حقوقی و قانونی به رای و نظر گذاشته شده است.

مالکان به دنبال مستاجران
گزارش پیام ساختمان از بازار تابستانی رهن واجاره

قیمت مسکن در سال اخیر از ثبات برخوردار بوده و قیمت اجاره نیز ...

اسباب‌ کشی در ایام نوروز ممنوع

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از ممنوعیت اسباب‌کشی در ایام عید در سراسر کشور خبر داد.

اجاره هنوز تب دار است/ یکه‌تازی موجران  با  مشاوران املاک
گزارش میدانی از اوضاع اجاره در بازار مسکن

نگاهی به فایل‌های موجود در دفاتر املاک و گفتگو با مستأجرانی که در گرمای تابستان دربه‌در دنبال خانه‌ای متناسب با توانایی مالی خود می‌گردند، نشان می‌دهد؛ علیرغم گفته‌ها و تلاش مسئولان مربوطه در کنترل بازار ، اوضاع چندان به کام مستأجران نیست و مالکان سودجو همراه با مشاوران املاکی که تنها به منافع مادی خود می‌اندیشند، بازار اجاره را آنچنان ملتهب کرده‌اند که کمتر مستأجری توانایی نزدیک شدن به آن را دارد.

برای اجاره خانه نیازی به بنگاه و دفتر اسناد رسمی نیست
مصطفی ترک همدانی حقوقدان :

برای تنظیم قراداد اصلا نیازی به دفاتر اسناد و بنگاه های املاک نیست . مالک و مستاجر می توانند با حضور دو شاهد در خانه این قراداد را امضا کنند

 بازار اجاره در کما

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وضعیت نابسامان نرخ اجاره بها بازار اجاره را به حالت کما در آورده است، گفت: افزایش قیمت ها ناشی از بلاتکلیفی و مشخص نشدن سیاست های دولت در بخش مسکن است که باید هرچه زودتر تعین تکلیف شود.

 1