هفته نامه پیام ساختمان / بازارساختمان / معدن

دامپینگ فولاد یک اتهام واهی است
مدیرعامل ایمیدرو

ایران در حالی متهم به دامپینگ در بازار جهانی فولاد شده که رئیس هیات عامل ایمیدرو با رد این اتهام، می‌گوید برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار خود هستند،چنین اتهامی به ایران زده اند.

برنامه ذوب آهن اصفهان برای کاهش عرضه به بازار داخل

معاون فروش ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه قیمت های فعلی اصلا راضی کننده نبوده و زیر قیمت های تمام شده است، گفت: ذوب آهن اصفهان قادر به کاهش تولید نیست بنابراین برای تنظیم بازار داخلی به افزایش صادرات می پردازیم.

نیاز به زیر ساخت ها برای توسعه معادن در کشور
نعمت زاده اعلام کرد،

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: برای توسعه معادن نیاز به توسعه زیر ساختها داریم.

۱۰ پیشنهاد به وزیر صنعت برای رونق صنعت سنگ
نایب رئیس انجمن سنگ تشریح کرد

نایب رئیس انجمن سنگ ایران از برگزاری جلسه تولید‌کنندگان سنگ با وزیر صنعت خبر داد و گفت: در این جلسه، وزیر صنعت دستور احیای شورای سیاست‌گذاری سنگ کشور را صادر کرد که آئین‌نامه‌ اجرایی آن در حال تنظیم است.

صـادرات سیمـان در تضـاد با منـافـع ملی

درحالی که تولیدکننده با بهره‌مندی از یارانه‌، پول مصرف سوخت را به دولت پرداخت نکرده اما در فرایند فروش سیمان‌، پول این سوخت را از کشور های خریدار می گیرد؛ بنابراین صادرات فقط به نفع تولیدکننده‌است و با منافع دولت و ملت در تضاد است‌.

عدم‌حمایت دولت از  صنایع فلزات

اگرچه ایران ازنظر منابع و معادن فلزات غنی است اما محصول نهایی با هزینه بالایی تولید می‌شود که این مورد می‌تواند بزرگ‌ترین ضعف کارخانه‌های ایران باشد

برگزاری نمایشگاه سنگ ومعدن محلات

هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگ ، معدن و صنایع وابسته محلات/ نیم ور در تاریخ 19 الی 22 مهر ماه در محل موقت نمایشگاه سنگ محلات در نیم ور با همکاری استانداری استان مرکزی ، اتاق بازرگانی اراک ، سازمان صنعت و معدن تجارت استان مرکزی و شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی با گواهینامه استاندارد برگزاری نمایشگاه UFI برگزار می شود . با آقای حلاجیان مجری برگزارکننده نمایشگاه در این باره گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

 1