هفته نامه پیام ساختمان / بازارساختمان / تجارت

کمک به خلق برندهای ملی در بازارهای فراملی
هدف و وظیفه سازمان توسعه تجارت،

مجتبی خسروتاج گفت: هدف و وظیفه سازمان توسعه تجارت، کمک به خلق برندهای ملی در بازارهای فراملی است چون آنچه در بازارهای پر رقابت صادراتی منجر به نفوذ ، ماندگاری و تعهد طرفین می شود برندها و نام و نشان هاست.

فعالان برتر بخش خصوصی، نشان “امین الضرب” می گیرند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از اعطای نشان امین‌الضرب به برترین‌های تجارت ایران خبر داد.

پیگیری احداث ۴ مرکز فروشگاهی در کشورهای آفریقایی با کمک بخش خصوصی
قائم مقام وزیر در امور تجارت خبر داد:

قائم مقام وزیر در امور تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: احداث ۴ مرکز فروشگاهی با حظور مراکز موفق بخش خصوصی کشور در این زمینه در کشورهای هدف آفریقایی که بازار خوبی برای ایران محسوب شده و خواهان محصولات ساخت ایران می باشند را با جدیت دنبال می کنیم.

بازگشت اعتماد به میان دولت و بازار

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه پس از سال‌ها، اعتماد به میان بازار و دولت بازگشته است، گفت: علیرغم مشکلات بسیار، بازار در سنوات اخیر همواره باثبات بوده است.

حمایت قضایی از سرمایه گذاری
مطالبه بخش خصوصی در راستای تسهیل تجارت

در نشست فعالان اقتصادی با دادستان کل کشور مهم‌ترین خواسته‌های بخش خصوصی مطرح شد. از جمله این خواسته‌ها تاسیس دفتر حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در راستای کمیته های استانی حمایت قضایی در محل دادستانی کل کشور و اجرای ماده 29 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در راستای ایجاد دادگاههای تجاری با قضاوت قضات آشنا به پیچیدگی‌های مباحث اقتصادی بود.

رشد چشمگیر صادرات به ۴ کشور

بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک، پنج کشور چین، امارات متحده عربی، عراق، ترکیه و جمهوری کره بزرگ‌ترین مشتریان کالاهای صادراتی ایران هستند که در این میان افزایش چشمگیر صادرات ایران به جمهوری کره، تایوان، عمان و آذربایجان جالب توجه به نظر می‌رسد.

ایران در قعر رتبه‌بندی «امکان تجارت 2016» قرار گرفت

ایران در رتبه‌بندی امکان تجارت فرامرزی در میان 136 کشور جهان، در جایگاه 132 ایستاده است. تنها کشورهای کنگو، یمن، چاد و ونزوئلا اوضاع بدتری نسبت به ایران دارند.

 ارزش صادرات غیرنفتی ۳۱میلیارد دلار شد
گمرک تجارت خارجی ۹ماهه امسال را منتشر کرد،

گمرک ایران گزارش عملکرد تجارت خارجی کشور در ۹ ماهه سال‌جاری را منتشر کرد که بر اساس آن صادرات غیرنفتی به ۳۱ میلیارد و ۵۹۳ میلیون دلار رسید.

برنامه های توسعه تجارت بین المللی تشریح شد

ابوالفضل خاکی معتقد است که با گسترش روابط تجاری بین المللی می توان اصلی ترین گام را در توسعه یافتگی اقتصاد برداشت.

مقاصد جدید صادراتی  ایران
صادرات کشور در هشت ماه گذشته

بر اساس آخرین آمار گمرک، پنج کشور چین، امارات متحده عربی، عراق، ترکیه و جمهوری کره بزرگ‌ترین مشتریان کالاهای صادراتی ایران هستند که در این میان افزایش چشمگیر صادرات ایران به جمهوری کره، تایوان، عمان و آذربایجان جالب توجه به نظر می‌رسد.

 1